Píše sa na Folk.sk

Syndikovať obsah
Aktualizácie: pred 15 rokov 30 týždňov

Peter Piatko o svojom pripravovanom CD a jeho ochutnávka

Ut, 10/21/2008 - 20:45

Od prvého CD martinského (vrútockého?) pesničkára Petra Piatka - Na jednej strune - uplynulo už takmer päť rokov. To je už dostatočne dlhá doba na to, aby sa začalo pomýšľať na ďalšie dokonca i v našom insitnom folkovom prostredí.

čítať viac

Zlatá Studňa Lodenica 2008 - Neskorý zber (videospomienka)

Po, 10/20/2008 - 23:11

Síce dosť po termíne ale predsalen sa nám podarilo zostrihať to, čo sme natočili na festivale Zlatá Studňa Lodenica 2008. Menšiu divácku anketu, útržky z vystúpení naozaj zaujímavých hudobníkov a dokonca i rozhovor s jedným z nich nájdete v tejto videospomienke. POZOR! Neobsahuje zábery z koncertov Nedvěda ani Mikušeka. Sme Folk.sk.

čítať viac

Longital pokrstil Glóriu

Po, 10/20/2008 - 00:25

V stredu 15.októbra sa v bratislavskom klube Za zrkadlom odohral koncert skupiny Longital (ex Dlhé diely). Súčasťou netradičného koncertu bolo aj pokrstenie úplne nového albumu Glória, ktorý bol tiež vydaný práve v ten istý deň. Aby to bol krst ako sa patrí, si Dano Salontay spolu so Šinou pozvali na pomoc video mágov VJ-ov Kufrík brothers. Tí sa postarali o video projekcie ku všetkým piesňam a tak bol koncert nielen hudobným, ale aj vizuálnym zážitkom.

čítať viac

Salamander Band - Strom

Ut, 10/14/2008 - 23:09

Meno Roman Vámoš ani názov Salamander Band nepatria k príliš frekventovaným menám ani na stránkach Folk.sk, ani na plagátoch festivalov, o rádiových vlnách ani nehovoriac. Na jednej strane ma to dosť prekvapuje, pretože takých zrelých pesničkárov s vlastným názorom a doslova hitmakerským talentom nie je u nás veľa; na druhej strane povedzme si otvorene – prečo práve Salamander by mal byť výnimkou a jeho cesta do médií a k publiku by mala byť jednoduchšia, než cesty iných jeho kolegov zo slovenskej pesničkárskej scény?

čítať viac

Edo Klena a Klenoty: „Teraz hráme tak...“ (2007)

Ut, 10/14/2008 - 22:12

Len tak preventívne som si klikol na www.klena.sk a bol som príjemne prekvapený "novou" kolekciou nahrávok z roku 2007. Onehdá (viď súvisiace články) som ospevoval obdobnú kolekciu z roku 2006. Koncept sa nemení, stále je touto formou čo povedať. Želám príjemné počúvanie.

ps: Osobne ma najviac zasiahla pasáž "Mária nenávidí svojho muža, on je kaleráb a ona ruža". Bol som tak rozrušený, až mi na listoch naskočili fľaky.

čítať viac

Nakupujte a predávajte svoje cédečká cez Katalóg CD na Folk.sk

Ut, 10/14/2008 - 08:03

Skalní návštevníci nášho portálu si určite pamätajú na jeden vcelku úspešný projekt, ktorým bol "internetový obchod" s cédečkami slovenských folkových kapiel. Spojenie "internetový obchod" som dal schválne do úvodzoviek - systém nemal možnosť priameho on-line predaja ale slúžil len ako zoznam albumov s informáciami o tom ako a kde sa dá konkrétna nahrávka kúpiť. Bol to teda skôr katalóg. Tento projekt sme na vaše želanie obnovili.

čítať viac

Rozhovor s Longitalom

Ne, 10/12/2008 - 17:41

Na tohtoročnej Zlatej Studni Lodenica si náš televízny štáb odchytil aj dvojicu hudobníkov, ktorá si hovorí Longital. Shina a Dano Salontay prednedávnom vydali nové CD s názvom Gloria a krst prebehne už tento týždeň, 15. októbra.

čítať viac

Raz som sa skoro pocikal (rozhovor s Petrom "Petiarom" Lachkým, 2. časť)

Št, 10/09/2008 - 21:58

Stal sa ti na vystúpení nejaký trapas?

Raz som sa skoro pocikal. Bolo to v Hlave XXII. Neodhadol som to, lebo pred vystúpením som si dal nejaké pivká. Dĺžku vystúpenia som odhadol správne, ale tých prídavkov bolo veľa. Takže po jednom z prídavkov som doslova položil gitaru a zbehol z pódia rovno na toaletu. Našťastie som to stihol, všetko bolo v poriadku a mám pocit, že to je celkom dobrý spôsob, ako ukončiť koncert. Keď ľudia chcú stále viac a viac... (smiech)

čítať viac

Raz som sa skoro pocikal (rozhovor s Petrom "Petiarom" Lachkým, 1. časť)

St, 10/08/2008 - 23:07

Pesničkár Peter Lachký (1977) je na slovenskej folkovej scéne doma už desať rokov. V roku 2001 debutoval albumom V krajine... a ďalší má v pláne. Okrem toho, že nechýba na žiadnom dobrom folkovom festivale (či už ako účinkujúci, novinár, moderátor alebo všetko naraz), priložil ruku k dielu v knihe Folk na Slovensku, publikoval v niekdajšom mesačníku CFT a stál pri zrode folkového združenia EFKO či webstránky venovanej folku Folk.sk. Z Anglicka sa podľa vlastných slov vrátil bez koruny, býva v prenajatej garsónke a robí niečo, o čom nemá ani šajnu. Rodáka z Prievidze dnes nájdeme v uliciach Liptovského Hrádku. Má dôveru k podnikom s jukeboxom, kde si ľudia vyberajú, akú muziku chcú počúvať a nemá televízor, čo súvisí s jeho neskrývanou mizantropiou. Aj taký je Petiar v krajine folku.

čítať viac

Urobte cover verziu "krylovky" a vyhrajte 50 000,-SK

Po, 10/06/2008 - 18:20

Organizátori festivalu AZYL sa v spolupráci s Marris Musical Instruments rozhodli rozvíriť stojaté vody slovenského hudobného priemyslu. Na dôkaz toho, že to myslia skutočne vážne, preto vypísali súťaž o najlepšiu cover verziu piesne Karla Kryla, ktorá prebehne na stránkach http://www.azylmusic.azyl.sk/index.php?id=kryl.

čítať viac


Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domov Back To Top